Halı Yıkama

Halı yıkamaHalı yıkama deyip geçmeyin, halı yıkama işlemi aslında çok önemli bir iştir. Fakat günümüzde o kadar fazla halı yıkama yapan kişi ve firma var ki insanların gözünde halı yıkamacıların çokta saygınlığı ve güvenilirliği kalmadı. İnsanlar hangi firmaya güveneceğini ve halısını emanet edeceğini bilememekte, fakat bunun yanı sıra Halı Yıkama sektörüne yıllarını vermiş yılların tecrübe ve bilgisine sahip firmalarda bulunmaktadır. Tabiki profesyonel halı yıkama yapan bu firmaların sayısı çok fazla değildir.

Göztepe halı yıkama

İstanbul genelinde 1000’i aşkın halı yıkama firmasının olduğu tahmin edilmektedir. Maalesef bu halı yıkamacıların sadece % 10’ u resmi kayıtlıdır. Bu firmaların da içerisinde iyi firmaları araştırırsanız, kaliteli ve profesyonel halı yıkama yapan firma sayısı komple İstanbul genelinde 50 firmayı geçmemektedir. Bu nedenle halı yıkatacak kişilerin halılarını güvenerek emanet edeceği firmaları özenle ve dikkatle seçmeleri gerekmektedir.

Birçok halı yıkama yeri merdiven altı diye tabir edilen vergisiz, ruhsatsız hiçbir resmi kaydı olmayan ve tabiki denetimsiz biçimde açılmış yerlerdir. Bu nedenle ’de bu tarz halı yıkama yerlerinde yıkanan halılarda. Bilinçsizce kullanılan kimyasalların merdiven altı üretilen hiçbir kimyasal analizi ve belgesi olmayan bu ucuz halı şampuanlarının ve leke çıkarıcı kimyasalların, halılarda telafisi mümkün olmayan bozulmalara neden olmaktadır. Halılar yol kenarlarında veya etrafı açık derme çatma mekânlarda açık havada kurutulmaktadır. Tabiki birçok halı yıkama müşterisinin halılarının bu şekilde yıkandığından haberi bile olmamaktadır.

Göztepe halı yıkama kapalı kurutma odası

Birçok internet sitesindeki, apartman posta kutularına veya kapılara bırakılan kartvizit ve broşürlerdeki birçok resim ve yazı başka firmaların internet sitelerinden alıntı resim ve yazılardır. Tüketiciyi uyarıyoruz her gördüğünüz internet sitesindeki, halı yıkama kartvizitindeki veya broşüründeki resme ve yazıya inanmayın!

Halı yıkatacağınız firmayı yerinde görmeniz menfaatinize olacaktır. Göztepe halı yıkama olarak tüketiciyi bilgilendirmeyi biz vazife bilmekteyiz.

Firmamız İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar derneği kurucu üyesidir. Ve tüketiciyi bilinçlendirmek için bu konulara dikkat etmenizi öneriyoruz.